RU UA EN

Встановлення газового котла

Встановлення і монтаж котлів виконуються відповідно до вимог ДБН В.2.5-20, технічних проектів спеціалізованих проектних організацій та вказівок підприємств-виробників. 
 Відстані від будівельних конструкцій до побутових опалювальних газових котлів повинні відповідати вказаним у  паспорті підприємства виробника, вимогам протипожежної безпеки, зручності монтажу, експлуатації та ремонту і  вимогам ДБН В.2.5-20. 
 Стаціонарний підлоговий котел встановлюється на вогнестійку основу не ближче 0,5 м від горючих конструкцій і не ближче 0,1 м - від негорючих.  
 Не допускається встановлювати котел ближче за 0,5 м від меблів та інших горючих  предметів.  
Вільний простір перед фронтом котла повинен бути не меншим за 1 м. 
Для індивідуального опалення квартир в багатоповерхових житлових будинках висотою до 10 поверхів та опалення виробничих приміщень, що за нормами пожежної безпеки   відносяться до категорій Г та Д без виділення пилу і в службових приміщеннях підприємств за відсутності вертикальних димоходів допускається встановлювати парапетні   газові котли із закритою герметичною камерою згорання і відводом продуктів згорання та надходженням повітря для горіння через зовнішню стіну будинку за схемою,    передбаченою заводом-виробником, і технічним проектом, узгодженим з газовою службою у встановленому порядку. 
   На лінії подачі газу перед газовим котлом, крім загального відсікального кульового крана, варто встановити ще  один газовий кран для ручного зменшення подачі і тиску газу в процесі роботи газопальникового пристрою, а також газовий фільтр для очищення газу перед подачею в   газо-пальниковий пристрій. 
 Газову лінію, перш ніж під'єднати до котла, слід продути й очистити від забруднення. 
Газопальниковий пристрій до подаючої газової труби поєднується за допомогою різьбового з'єднання.  
 Зварне з'єднання недопустиме. 
 Оскільки індикатор температури на котлі є інерційним і має досить, значну похибку, рекомендується на виході з  котла на головному подаючому стояку вмонтувати спеціальну гільзу, в яку заливається мінеральне масло і вставляється більш точний скляний термометр в металевій оправі. 
 Аналогічну гільзу можна вмонтувати і на зворотному трубопроводі перед входом в котел.  Це особливо важливо,  коли потрібно налагодити терморегулятор і проконтролювати циркуляцію води в системі опалення. 

Повернення до списку